Vložte svou soutěž či akci do kalendáře OSH >>>

Následující článek by měl být inspirací pro všechny vedoucí mládeže a případně rodiče, kteří se i během platných omezení a restrikcí chtějí pustit do práce s dětmi, mladými hasiči.

Pokud máte sami nápady a chcete se podělit o to, co s dětmi děláte, neváhejte a napište na email Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


 15. 6. 2021 - SDH Klimkovice

Vedoucí si pro děti připravili poutavý adrenalinový víkend, který zahrnoval lezení na ferratech, jízdu na zip line, nebo návštěvu jeskyní. K uvedeným aktivitám využili přírodní areál Velká dohoda, který se nachází v Moravském krasu, nedaleko Punkevních jeskyní. 

 

23. 4. 2021 - SDH Muglinov

Ani my, vedoucí v SDH Muglinov, nezahálíme a již od začátku roku připravujeme pro naše hasičské děti řadu aktivit. Hned v lednu každý z nás vedoucích uvázal všech 5 UZLŮ NA ČAS, sestříhali jsme video a děti tipovali, kdo z nás byl nejrychlejší a s jakým časem vyhrál. A byli jsme na sebe tvrdí ? uzly se vázali bez jakéhokoliv tréninku a každý měl pouze jeden pokus.

Dalším úkolem, na dobu jarních prázdnin, bylo vytvořit SNĚHULÁKA OLAFA. V té době nám zima opravdu přála a sněhu byla všude spousta. Vyhodnocovali jsme nejhezčího a největšího sněhuláka. A že byli opravdu povedení.

Hned jak bylo trošku hezky, vytáhli jsme děti ven a připravili pro ně RODINNOU HRU. V určeném časovém intervalu si mohly na dané místo přijít vyzvednout mapku Komenského sadů spolu s úkoly, které je pak v parku čekaly. Děti, většinou i s rodiči plnili úkoly s nadšením a zápalem pro hru. Běhali, dřepovali, počítali a dozvěděli se při tom i spoustu zajímavých informací. Z cíle si pak každý odnesl malou odměnu a sladkost. 

Další aktivitou byla POZNÁVACÍ HRA MUGLINOV CITY, která děti provedla celým Muglinovem. Nejen, že se děti dozvěděly zajímavosti z historie a současnosti obce, objevily i krásu mnoha míst spojenou s plněním úkolů a luštěním šifer.

Dále u nás proběhla velká úklidová akce, o které je zde samostatný článek a poté jsme také nastrojili NETRADIČNÍ VAJÍČKOVNÍK.

 


2. 4. 2021 - SDH Pustkovec

Mladí hasiči v Pustku trénují na dálku

O jarních prázdninách jsme se všichni vedoucí shodli, že dětem chybí pohyb a nám se po nich stýská. ,,Je načase, pustit se do akce,“ řekli jsme si společně. Se souhlasem rodičů a nastavením techniky jsme se také pustili.

Dne 20. 6. 2020 se i přes nesmírně deštivé dopoledne podařilo uskutečnit na hřišti v Ostravě - Pustkovci okresní soutěž pro mládež ve dvou disciplínách: požární útok a štafeta dvojic pro mladší a starší kategorii a také soutěž pro dorost v požárním útoku. Díky nepřízni počasí se musely všechny disciplíny konat na škvárovém povrchu, protože trávník by nápor sportovců nevydržel. I přesto, že mnoho SDH ještě ani nenastartovalo sezonu tréninků, sešlo se deset družstev starších, osm družstev mladších a tři dorostenecká družstva. Soutěž se podařilo dokončit bez úrazu a i když zmrzlí, odjížděli všichni velmi spokojení. Děkuji všem organizátorům za vynikající přípravu. První tři družstva z mladší i starší kategorie postupují na krajskou pohárovou soutěž. 

Přeji všem hodně štěstí při reprezentaci a všem přeji krásné, zasloužené prázdniny. Odpočiňte si a v září se uvidíme již snad za normálních okolností a v normální době.

Lucie Svobodová, vedoucí okresní rady mládeže

 

Celá fotogalerie.

Výsledky soutěže mladých hasičů:

Výsledky soutěže dorostu:

Po soutěži Ostravské ligy mládeže zůstaly v KD Michálkovice následující věci. Pokud je poznáváte, kontaktujte Barču na emailu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

V případě, že mladý hasič (dorostenec) má zájem startovat ve vyšších kolech za jiné družstvo, než mu umožňuje trvalé bydliště (např. je členem SDH mimo katastr svého trvalého bydliště), má možnost tuto skutečnost písemnou formou oznámit ÚORM dle níže uvedeného vzoru. Uzávěrka oznámení je 31. 3. příslušného ročníku. Oznámení doručená ÚORM (SH ČMS, Římská 45, 121 07, Praha 2, případně na e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) v řádném termínu budou akceptována. Mladý hasič (dorostenec), který využije možnosti přestupu, je však oprávněn startovat ve vyšších kolech hry Plamen v daném ročníku POUZE za ten kolektiv, ke kterému se v rámci přestupu přihlásil. Přestup lze uskutečnit pouze do jednoho kolektivu.

ÚORM zveřejní na www.dh.cz seznam akceptovaných přestupů vždy do 10. 4. 
V případě nesrovnalostí ve zveřejněném seznamu se může vedoucí proti němu písemně odvolat na adresu kanceláře SH ČMS nejpozději do 20. 4.

V případě, že soutěžící má při startu na krajském nebo republikovém kole trvalé bydliště mimo oblast, kterou reprezentuje, je povinen pro příslušný ročník hry Plamen nebo soutěže dorostu vyplnit oznámení o přestupu, i když není členem jiného než reprezentovaného SDH. V tomto případě bude v oznámení o přestupu v kolonce „Jsem členem SDH v“ i v kolonce, budu ve všech kolech startovat za kolektiv mladých hasičů z SDH“ název stejného SDH, jehož je soutěžící členem.

Ke stažení: 

Formulář oznámení o přestupu - Plamen

Formulář oznámení o přestupu - dorost

Program je určený pro všechny rozhodčí soutěží mládeže pro přípravu na zkoušky II. i I. kvalifikačního stupně.

Program umožňuje nejen generování testů, ale i přímé zkoušení, případně učení dle zadaných otázek.

Kalendář akcí

  Mladí hasiči   Jednotky PO
  Soutěže M,Ž   OSH
  více událostí    

přehled všech akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Partneři