Vložte svou soutěž či akci do kalendáře OSH >>>

Vážené starostky a vážení starostové,

zveřejňujeme zde dopis starosty SH ČMS, kde vedení SHČMS žádá všechny pobočné spolky SH ČMS od sborů po krajská sdružení hasičů, aby si v katastru nemovitostí zkontrolovaly, jestli nemovitý majetek, který užívají a považují za svůj, je v katastru nemovitostí zapsán správně na jejich jméno podle stanov a také ověřit v kronikách, u pamětníků popř. v pozemkových knihách, zda dobrovolným hasičům v konkrétní obci nesvědčilo vlastnické právo i k dalším nemovitostem, které v současné době třeba již dávno neužívají.

Změnu zápisu u všech v úvahu přicházejících nemovitostí v katastru nemovitostí je nutné provést do konce r. 2023 nejpozději. Poté nemovitosti propadnou státu.

S pozdravem Jan Aulický

Dovolujeme si Vás informovat o dalším ročníku Mezinárodního letního tábora mladých hasičů. Informace, videa, fotky z předloňského ročníku najdete na Facebooku (loňský tábor byl zrušen).

Letošní ročník proběhne od 8. do 21. srpna 2021, opět v prostorách Ústřední hasičské školy Jánské Koupele, cena tábora je 5300 Kč (v souvislosti s výší poplatku si Vás dovolíme informovat o možnosti čerpání příspěvku u svého zaměstnavatele nebo zdravotní pojišťovny).

Celotáborová hra bude letos zaměřena na Cestování časem

Po zaslání přihlášky (stáhnete zde) obdržíte další informace o zařazení dítěte, vybavení, požadavku zdravotní dokumentace a dalších podmínkách pobytu.

 

Ladislav Čabla

Kancelář KSH MSK

tel: 604 539 487

Na tomto místě naleznete odkazy a užitečné informace pro činnost SDH, kolektivů mladých hasičů, či jednotek během současných opatření.

Odkazy jsou řazeny od nejnovějších po nejstarší: (poslední aktualizace 02. 11. 2020)

Starosta SH ČMS vydal prohlášení k valným hromadám SDH a okrsků, které by měly proběhnout na přelomu let 2020 a 2021.

Prohlášení k valným hromadám.

Zabezpečení valných hromad.

 

Již podesáté ve své historii přišli dobrovolní hasiči a hasičky z okresu Ostrava-město společně darovat bezplatně svou drahocennou krev či krevní plazmu v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě. Do akce, kterou organizuje Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – okresní sdružení hasičů v Ostravě, se letos – ve středu 2.9.2020 - zapojilo přes pět desítek dobrovolných hasičů ze dvanácti sborů, z nichž někteří jsou rovněž příslušníky Hasičského záchranného sboru Moravskoslezského kraje.

Tato společná akce se v celém Moravskoslezském kraji koná desátým rokem a jenom v ostravském Krevním centru se do ní každoročně zapojí několik desítek hasičů a hasiček, žen vždy bývá odhadem zhruba třetina. V tradičním termínu na svátek svatého Floriána (4.5.2020) byl společný odběr kvůli koronavirové nákaze odvolán (i tak sem už během května přišlo 11 dobrovolných hasičů a hasiček).

Velmi důležité je podle zástupce organizátora akce Ladislava Čably ze SH ČMS to, že sem letos dorazilo hned 11 odvážných prvodárců. Pracovníci Krevního centra samozřejmě všechny velmi potřebné dárce mile uvítali, zvláště v tomto obtížném období…

Celou fotogalerii naleznete zde.

 

Kalendář akcí

  Mladí hasiči   Jednotky PO
  Soutěže M,Ž   OSH
  více událostí    

přehled všech akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Partneři