Vložte svou soutěž či akci do kalendáře OSH >>>

Krom již dříve přijatých opatření, která naleznete níže, přijalo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska další, jenž platí od 1. dubna 2020.

Text si můžete stáhnout zde.

Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska zavedlo v posledních dnech několik opatření ve vztahu k šíření onemocnění způsobeného koronavirem:

 • zrušení Shromáždění delegátů SDH ve všech okresech - celý text z 10. 3. 2020
 • zrušení sportovních soutěží, plesů, poutí a jiných kulturních a spolkových akcí - celý text z 10. 3. 2020
 • přerušení kurzů (odborná příprava, soustředění, školení rozhodčích...) v ÚHŠ Bílé Poličany a ÚHŠ Jánské Koupele
 • zrušení veškerých plánovaných akcí s účastí více než 30 osob a to po dobu vyhlášení nouzového stavu (momentálně do 10. 4. 2020)

OSH Ostrava tak ruší

 • Shromáždění delegátů SDH plánované na 21. 3. 2020 - o novém termínu se bude jednat na základě vývoje situace v ČR
 • Memoriál Ludvíčka Svobody (3. kolo OLM - Horní Datyně) plánovaný na 28. 3. 2020 - zrušeno bez náhrady
 • Soutěž mladých hasičů v disciplínách CTIF (4. kolo OLM - Muglinov) plánovanou na 19. 4. 2020 - zrušeno bez náhrady

V případě trvání opatření se budou rušit i další akce OSH a soutěže mladých hasičů. Odborná rada mládeže pak rozhodne o případné úpravě směrnic pro tento ročník Ostravské ligy mládeže.

V lednu letošního roku MŠMT zveřejnilo podmínky zápisu do Rejstříku sportovních organizací, sportovců, trenérů a sportovních zařízení. Od roku 2020 musí zápis do rejstříku provést přímo SDH, nelze údaje vkládat hromadně prostřednictvím SH ČMS! Do rejstříku je nutné zapsat všechny sportovce bez rozdílu věku tj. od 3 do nekonečna (každý, kdo se soustavně věnuje sportovní činnosti) a trenéry (každý, kdo se soustavně věnuje trenérské činnosti) , u trenérů vkládejte starší 18 let.

Informace k zápisu najdete na stránkách MŠMT >>>

Pro usnadnění zápisu přikládáme stručný manuál Jak na rejstřík sportu >>>

Více než 1.000 hasičů ze všech krajů České republiky zamíří do hlavního města, aby zde vzdali poctu československému státu a na motivy symfonické básně Vltava z cyklu Má Vlast společně vytvořili největší hasičskou vodní fontánu na světě... Vltava se díky hasičským stříkačkám doslova vzedme do vzduchu a za doprovodu světel a hudby vytvoří unikátní a dosud nevídaný vizuální zážitek, kdy se před diváky odehraje světelný koncert a vodní balet několika tisíců kubických metrů vody v jednom okamžiku.

"Hasiči - Páni živlů"

Hasiči se po staletí utkávají s dvěma nejvýznamnějšími přírodními živly, ohněm a vodou. Vltava se v sobotu 2. června 2018 přesně ve 22.00 hodin stane místem, kde hasiči společně, bez ohledu na to, jestli jsou to hasiči dobrovolní, profesionální, z Čech, Moravy, nebo Slezska, ovládnou pod taktovkou dirigenta gigantické množství vody a vytvoří unikátní umělecké dílo.

 

Pokud se se svou jednotkou chcete akce zúčastnit, přihlaste se nejpozději do 18. března na stránce organizátora, kde zjistíte i další informace.

Oproti původním informacím budou mít jednotky hrazenu dopravu, stravu a ubytování (viz. dopis GŘ HZS ČR).

Vážené sestry a bratři, vážení hasiči,

dne 9. května  od  07:00 hodin se na Krevním centru (transfuzní stanice) v Ostravě - Porubě  sejdou dobrovolní hasiči i se svými příznivci, rodinnými příslušníky a přáteli, aby společně darovali krev.

Obracíme se na Vás se žádostí o připojení k této, zcela jistě významné, humanitární akci, která je organizována, mimo jiné, u příležitosti svátku svatého Floriána.

Na podporu této významné akce bude provedena mediální kampaň v tisku, rozhlasu a televizi. 

Projednejte, prosím, tuto výzvu ve Vašich SDH a pokud se k akci připojíte, oznamte Vaše rozhodnutí nejpozději do 20. dubna písemně (e-mailem) na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  a  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  s uvedením počtu a seznamu jmen dárců, kteří půjdou darovat krev nebo plazmu  dne 9. května od  7:00 hodin a dále i předpokládaný počet dárců, kteří půjdou darovat krev  nebo plazmu v průběhu celého měsíce května viz. příloha.

Bezpodmínečně nutné je dopředu oznámit, pokud bude dárce chtít v uvedený den darovat plazmu!!

Jmenný seznam (příloha) je nutný pro oznámení počtu dárců krevnímu centru FN a zpracování prezenčních a účastnických listů a poděkování.

 

Další informace o akci „Daruj krev s dobrovolnými hasiči“

Dárci s termínem darování dne  9. 5. oznámí svoji účast nejpozději do  20. dubna na OSH Ostrava na návratce přiložené k tomuto e-mailu. Již registrovaní dárci, kteří mají své pravidelné termíny odběrů, se mohou na Krevním centru přeobjednat na tento den a při registraci na KC oznámí, že se zúčastňují akce „daruj krev s hasiči“. Do akce budou zařazeni i dárci, kteří darovali krev nebo plazmu v období od 1. do 31. května a doloží na OSH kopii záznamu o odběru.

OSH organizuje slavnostní zahájení  dne 9. 5. v 8:00 hodin za účasti přizvaných významných hostů, sponzorů a médií. 

Doporučujeme účast na akci ve vycházkovém stejnokroji SH ČMS (není však podmínka).

Jako výraz poděkování bude SDH s největším počtem dárců a prvodárců odměněn.

Jsme přesvědčeni, že podpoříte tuto významnou akci a společně pomůžeme těm, kteří tuto pomoc potřebují.

Bc. Richard Dudek DiS.

starosta OSH Ostrava

 

 

Sdružení hasičů ČMS a všechny jeho organizační články se zapojí do oslav 100. výročí vzniku samostatného Československa pořádáním různých akcí v celé ČR. SH ČMS se mimo jiné aktivně zapojí do projektu RE:publika 1918-2018 jehož iniciátorem je statutární město Brno ve spolupráci s BVV Brno, kdy proběhne celá řada akcí.

Na výstavišti jsou plánovány tyto hlavní akce:

 • 26. až 27. května - slavnostní zahájení výstavy
 • 2. až 3. června - program věnovaný dětem
 • 9. až 10. června - program zaměřený na 100 let československého sportu
 • 16. až 17 června - finále celé akce (program se upřesňuje)

SH ČMS se chce na slavnostním zahájení prezentovat:

 • Propagační hvězdicovou jízdou historických hasičských vozidel (viz. příloha)
 • Celostátním setkáním hasičských slavnostních a historických praporů na Výstavišti Brno dne 26. 5. 2018

Vzhledem k očekávanému velkému počtu zájmu zúčastněných praporů organizátor již nyní požaduje znát předpokládané počty zájemců. Účast na setkání praporů je zcela dobrovolná, organizátor předá slavnostní stuhu na zúčastněný prapor.  Další organizační pokyny a informace budou předány přihlášeným SDH v dostatečném předstihu.

Přihlášku s prostým textem: "SDH xxx se přihlašuje na Celostátní setkání praporů SDH dne 26.5.2018 v Brně." zašlete emailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nejpozději do 15. března 2018

Kalendář akcí

Partneři