Vložte svou soutěž či akci do kalendáře OSH >>>

14. 4. 2018 - Odborná příprava JSDH u drážních hasičů

V sobotu 14. dubna 2018 dopoledne se v areálu drážních hasičů v Ostravě - Přívoze konala odborná příprava členů JSDH okrsku č. 4, která byla zaměřena na téma „Nebezpečí při zásazích na železnici“. Odborné přípravy se zúčastnily JSDH z městských obvodů, ve kterých prochází železniční trať a to Svinov, Třebovice, Martinov a Polanka nad Odrou, a dále i ostatní JSDH z okrsku č. 4, které o toto školení projevily zájem a to Plesná, Pustkovec, Dolní Lhota, Vřesina a Klimkovice. V úvodní teoretické části byli členové JSDH na učebně seznámeni s činnosti, zásahovým obvodem a technikou HZSP SŽDC v Ostravě. Dále proběhlo krátké seznámení s bezpečností při pohybu v kolejišti a zásahů v blízkosti trakčního vedení. Teoretický výklad byl doplněn o praktické zkušenosti ze zásahů.

 

Po krátké diskuzi se všichni přesunuli na výcvikovou plochu u cvičné koleje, kde byli v praktické ukázce hasičů SŽDC seznámeni s postupem při zkratování vypnutého trakčního vedení, způsobem přečerpávání nebezpečných látek a postupu prací při nakolejování drážních vozidel.

 

V závěru odborné přípravy proběhla ještě prohlídka vybavení zásahových vozidel a po zodpovědění dotazů byla odborná příprava ukončena. Zde je potřeba poděkovat oběma lektorům Karlovi Hrehušovi a Zbyňku Smolíkovi za zajímavý výklad o problematice zásahů na železnici.

 

Všichni zúčastnění členové JSDH, kterých bylo celkem 47, tento typ akce velice uvítalo, a to zejména z důvodu zvýšení povědomí o všeobecném nebezpečí na železnici, které si lidé velmi často vůbec neuvědomují.

 

Podobné akce by chtěl výbor 4. ostravského okrsku pořádat i v následujícím období.

 

Stanislav Výtisk

 

06. 05. 2017 - Okrsková soutěž okrsku č. IV

Nejen mládež žije v tomto období sportem naplno. Intenzivně se rozjíždí také sportovní sezóna dospělých družstev a v sobotu 6.5. se ve Svinově sešli i zástupci jednotlivých sborů z okrsku IV, aby si zasoutěžili, pobavili se a především, aby posílili a podpořili mezisborové vztahy.

Soutěže se zúčastnilo celkem 7 mužských družstev - Pustkovec, Dolní Lhota, Svinov, Plesná, Martinov, Velká Polom a Třebovice. Tento výpis je zároveň také výsledným umístěním po odběhnutí netradiční štafety a požárních útoků. Počasí vyšlo na jedničku, nikdo se nezranil a všichni si soutež užili, ať už na trati nebo třeba jen u grilu a občerstvení.

Organizátorům a účastníkům patří veliký dík za skvělou, tradiční akci a přátelskou atmosféru.

Radim Kotala

SDH Svinov

 

Kalendář akcí

  Mladí hasiči   Jednotky PO
  Soutěže M,Ž   OSH
  více událostí    

přehled všech akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Partneři