Vložte svou soutěž či akci do kalendáře OSH >>>

Od vypuknutí války na Ukrajině začali pobočné spolky SH ČMS, obce a další občanská sdružení působící na úseku požární ochrany nabízet pomoc určenou speciálně pro ukrajinské hasiče. Na začátku tohoto týdne proběhlo jednání mezi GŘ HZS ČR a vedením hasičů Ukrajiny, s účastí náměstků ministrů vnitra obou států. Výsledkem jednání bylo sestavení seznamu konkrétního vybavení. Hasičský záchranný sbor České republiky ve spolupráci se Sdružením hasičů Čech, Moravy a Slezska se rozhodli uvedené prostředky soustředit a díky kontaktům se zástupci vedení hasičů na Ukrajině zajistit přepravu a předání na konkrétní místa. Momentálně je prioritní zájem o osobní ochranné prostředky – použitelné zásahové třívrstvé oděvy a přilby, nové zásahové boty a rukavice, kompletní funkční dýchací techniku, hadice, svítilny s akumulátory a lékárničky typu II a III (viz seznam potřebného materiálu).

Uvádíme, že předaný materiál nebude přebírán do majetku kterékoliv součásti Hasičského záchranného sboru ČR ani SH ČMS a předání materiálu nezakládá nárok na kompenzaci jeho hodnoty ze strany České republiky či Ukrajinské republiky. Rovněž připomínáme, že případné darování prostředků, které jsou v užívání JSDHO, musí být konzultováno se zřizovatelem jednotky tj. obcí.

Sběr za územní odbor Ostrava bude provádět JSDH Radvanice od pátku 11.3. do úterý 15.3.2022 15:00, kdy kontaktní osobou je Richard Dudek (tel.: 724 190 746). S ním je nutno VŽDY dohodnout převzetí materiálu v Radvanicích. Darovaný materiál by měl být funkční a použitelný, tedy nedarovat materiál opotřebený („odpad“). U dýchacích přístrojů je důležitá platná revize. Rovněž je důležité materiál vhodně zabalit, pro zjednodušení manipulace při nakládce a vykládce (krabice, stretchovací folie, svázání).

Za poskytnutou pomoc jménem ukrajinských kolegům předem děkujeme.

 

SEZNAM POTŘEBNÉHO MATERIÁLU PRO UKRAJINSKÉ HASIČE

  • Ochranné prostředky pro hasiče – oblek třívrstvý (použitelný)
  • Přilba pro hasiče – (použitelná)
  • Zásahové boty – nové
  • Rukavice – nové
  • Dýchací technika – funkční – komplet (nosič, TL, maska)
  • Lékárničky – typu II + III, dle vyhlášky č. 283/2009 – kompletní
  • Svítilny s akumulátory, v případě nabíjecích akumulátorů vč. nabíječky (funkční komplet)
  • Zásahové hadice bez půlspojky (použitelné)

Kalendář akcí

  Mladí hasiči   Jednotky PO
  Soutěže M,Ž   OSH
  více událostí    

přehled všech akcí

po út st čt so ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Partneři